Manuál rozhodčího

Z ImproWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Už nastala ta velká chvíle, kdy budeš pískat Zápas

Kdo jsi

  • Jsi zkušený improvizátor, který zažil řadu zápasů
  • Práce s publikem jako MC či konferenciér ti není cizí.
  • Rozpoznáváš fauly či jiné hřích proti improvizaci a umíš je dát najevo improvizátorům pomocí domluvených gest i verbálně

Co děláš před představením

Pravděpodobně vedeš Předzápasový trénink.

Zapamatuj si a zapiš jména hráčů, dohodni s nimi improvizační kategorie, které ovládají.

S Garantem akce si ujasni plánovanou délku zápasu, nutný konec apod, případně techniku (např. na Vysílání FM nebo Dabing filmu

Zápas začíná

Po nějaké době jsi konferenciérem pozván na scénu, zdravíš se s ním a s diváky. Pravděpodobně dovysvětluješ co konferencér nevysvětlil či to alespoň kontroluješ. Necháváš hráče zakřičet své pokřiky, případně slib kapitánů. A pak už necháváš hráče hrát kategorie, ideálně vybrané tak, aby ty podobné nebyly vedle sebe, aby byl zápas dynamičtější.

Průběh kategorie

Oznámíš kategorii, vybíráš téma, či jiné Askfor a oznamuješ čas. Pískáš začátek, a jsi připraven pískáním faulů, či zastavením improvizace a režijní editací, či komunikací s hráči improvizaci vylepšovat. Pískáš konec kategorie, oznamuješ písklé fauly a přidělené trestné body. Vyhlašuješ hlasování a na základě informace od pomocných rozhodčí přiděluješ body.

Přestávka

Ve vhodnou chvíli vyhlašuješ přestávku, v zákulisí kontroluješ a vyhlašuješ návrat na zápas, kde se zase hrají kategorie.

Druhá půlka

Hrané kategorie směřuješ k nějaké typicky energeické pro všechny - častá bývá Zpívaná nebo třeba Filmové žánry zakončené písní.

Vyhlašuješ výsledné skóre, konferenciér zve na scénu vítěze, klanečka všech účastníků, a odchod s nimi do zákulisí.

Tam s velkou pravděpodobností vedeš pozápasovou reflexi, někde se ale nejprve uklízí prostory/loučí se s diváky.

P.S.