Akce

Automatické psaní

Z Impro Wiki

Automatické psaní je proces psaní bez vědomé kontroly autora. V google se vám sice po zadání tohoto hesla objeví spoustu spirituálních článku, tato metoda je však velice uvolňující a pomáhá rozvíjet vaše myšlenky a nápady.

Pro automatické psaní je důležité si najít čas, příjemnou polohu sedu, tužku (nejlépe měkkou normální tužku) a čistý bílý papír. Tužku nechat lehce nad papírem, prostě vypnout a nechat ruku psát všechny slova, která vám začnou plynout myslí. V rámci cvičení na psaní je možné si jasně omezit časem, třeba na 5 minut. Někomu více vyhovuje trochu stresu.

Opakovaným zkoušením se budete zlepšovat a texty půjdou snadněji. Nevadí, pokud budete zapisovat i citoslovce nebo nesmyslná slova. Důležité je, že všechno zaznamenáváte bez jakékoliv vaší cenzury a přemýšlení nad obsahem.

S textem lze i dále pracovat. Například se jím můžete nechat inspirovat pro psaní povídek. Text po napsaní si přečtěte, podtrhněte si zajímavá spojení nebo vystřihněte a zkuste z nich složit nový text, který si už budete vědomě řídit.