Akce

Výuka improvizace: Porovnání verzí

Z Impro Wiki

(Do nové sezóny je více organizací)
m (Korektura názvu)
Řádka 2: Řádka 2:
  
 
== V České republice ==
 
== V České republice ==
[http://improliga.cz/ Česká Improvizační liga,z.s.] (zkráceně Improliga) je instituce, která zaštiťuje improvizační týmy po celé republice (Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Pardubice a další). Improliga se orientuje zejména na divadelní formy, na stránkách najdete kontakty na jednotlivé týmy, některé z nich přijímají nováčky.
+
[http://improliga.cz/ Česká Improvizační liga z. s.] (zkráceně Improliga) je instituce, která zaštiťuje improvizační týmy po celé republice (Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Pardubice a další). Improliga se orientuje zejména na divadelní formy, na stránkách najdete kontakty na jednotlivé týmy, některé z nich přijímají nováčky.
  
 
Dále několik [[ČILI|improligových]] týmů kromě představení pořádá pravidelně víkendové či semestrální kurzy improvizace.
 
Dále několik [[ČILI|improligových]] týmů kromě představení pořádá pravidelně víkendové či semestrální kurzy improvizace.

Verze z 15. 9. 2017, 15:17

Jak si vyzkoušet improvizaci, potkat s novými lidmi, které mají podobný zájem, nabrat nové zkušenosti a inspiraci od lektorů? Nabízíme základní přehled, kam se obrátit.

V České republice

Česká Improvizační liga z. s. (zkráceně Improliga) je instituce, která zaštiťuje improvizační týmy po celé republice (Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Pardubice a další). Improliga se orientuje zejména na divadelní formy, na stránkách najdete kontakty na jednotlivé týmy, některé z nich přijímají nováčky.

Dále několik improligových týmů kromě představení pořádá pravidelně víkendové či semestrální kurzy improvizace. Jsou to např:

Mimo Improligu existují také profesionální instituce, na které se můžete obrátit:

Dále je možné domluvit si workshop s konkrétními lektory. Ti využívají improvizační techniky zpravidla v kombinaci s jejich profesionální oblastí.

Neposlední možností je návštěva festivalu Improtřesk, kde je v nabídce několik zajímavých workshopů.

V zahraničí

Po celém světě probíhají improvizační festivaly. Vedle večerních představení se zpravidla setkáte s workshopy vedenými v angličtině. V Německu je to například IMPRO pořádané Die Gorillas, v Polsku můžete zavítat do Krakova na IMPROFEST. Aktuální seznam festivalů v Evropě najdete na stránkách Improworld.com


Velkou výzvou může být i návštěva Improvizačních škol, které jsou nejvíce rozšířené v USA a Kanadě. Například v Chicagu, USA najdete hned dvě vedle sebe Improv Olympic a Second City pořádající mimo jiné i intenzivní letní kurzy.

Reference

20 škol Improvizace http://www.rantlifestyle.com/2014/01/04/20-schools-learn-improv-comedy/