Sedm slov (Longforma)

Z ImproWiki
Verze z 15. 9. 2017, 14:37, kterou vytvořil imported>Just-paja (Založena nová stránka s textem „= Průběh = Hraje opět 4 - 5 hráčů a tato longforma má několik oddělených částí == Popis prostředí == Začínáme popisem prostředí a to t…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Průběh

Hraje opět 4 - 5 hráčů a tato longforma má několik oddělených částí

Popis prostředí

Začínáme popisem prostředí a to tak, že hráči stojí v půlkruhu a postupně jeden po druhém přicházejí před diváky a popisují místo, kde se bude příběh odehrávat (začínají od nejvzdálenějšího obrazu a neustále se přibližují a konkretizují to místo). Je důležité, aby se popisovalo, jaké to místo je, jak to tam vypadá, jakou má náladu, ale vyvarujte se popisování osob, které se tam nacházejí. Toto se děje několikrát, až jsme všichni v jednom konkrétním prostředí, které si ideálně všichni představují stejně.

Představení postav

V druhé části chodí hráči po prostoru jeviště a představují své postavy v namalovaném prostředí a to tak, že se vždy zastaví (s nimi se zastaví i ostatní) a monologem směrem k divákům řeknou něco o tom, jaká je jejich postava. Poté pokračují v chození tak dlouho, než se nepředstaví všichni hráči.

Drby

Pak nastává fáze drbů, hráči opět stojí v půlkruhu a po jednom předstupují před diváky a prozrazují pikantnosti ze života všech postav a tím nám lépe osvětlují jejich vzájemné vztahy. V tuto chvíli je možné začít hrát i Lavičku.

Příběhová část

Ve fázi příběhu vždy přicházejí dva hráči společně na scénu a dohromady vždy musí použít pouze 7 slov. Konferenciér jim ideálně ukazuje na prstech, kolik jim ještě zbývá a po 7 slově je cinknutím posílá pryč.

Tipy

Vzhledem k časté komplikovanosti postav a jejich vazeb je vhodné, když si konferenciér dělá poznámky a po fázi představování a drbů vždy znova pro všechny zopakuje zásadní fakta.