Báseň (cvičení): Porovnání verzí

Z ImproWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
imported>VandaGabi
(Založena nová stránka s textem „Báseň v širším slova významu představuje literární dílo tvořené ve verších. V improvizaci se s tímto pojmem diváci mohou potkat jako s kate…“)
 
imported>Vatoz
m (Vatoz přesunul stránku Báseň na Báseň (cvičení) bez založení přesměrování)
(Žádný rozdíl)

Verze z 25. 2. 2015, 18:56

Báseň v širším slova významu představuje literární dílo tvořené ve verších. V improvizaci se s tímto pojmem diváci mohou potkat jako s kategorií nebo rozcvičkovým cvičením, které má následující pravidla:

Na zadané téma diváků, které může být buď inspirací nebo přímo názvem básně, hráči postupně chodí dopředu a každý přednáší jeden verš. Verše se rýmují ABAB.

Někdy se domlouvá, že báseň končí po po první sloce. V případě více slok, hráči, kteří složili 1. sloku opouští hrací prostor a vrací se k ostatním hráčům a kdokoliv z nich může začít tvořit další sloku.

Důležitým prvkem u básně je zvýraznit poslední řádek, dát mu důraz, aby posluchač cítil, že touto větou báseň končí. Tím, že verše vznikají na jevišti a nejistotou hráčů, mohou básně působit občas plitce. Je tedy třeba dbát v tomto cvičení na přednes a sebevědomí hráčů.