Harold: Porovnání verzí

Z ImproWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
imported>Vatoz
(Harold)
 
(Asociace (terminologie))
 
Řádek 1: Řádek 1:
 
''Harold'' je jedna z nejstarších a nejklasičtějších longforem.
 
''Harold'' je jedna z nejstarších a nejklasičtějších longforem.
 
===AskFor===
 
===AskFor===
Od diváků se vyžádá jedno slovo.  Hráči z tohoto slova vytváří úvodní nápady inspirace, v nejjednodušším případě tak činí formou [[Asociace|asociací]].
+
Od diváků se vyžádá jedno slovo.  Hráči z tohoto slova vytváří úvodní nápady inspirace, v nejjednodušším případě tak činí formou [[Asociace (terminologie)|asociací]].
 
===1.kolo===
 
===1.kolo===
 
Následují tři nezávislé [[Scéna|scény]] .
 
Následují tři nezávislé [[Scéna|scény]] .

Aktuální verze z 14. 4. 2022, 21:02

Harold je jedna z nejstarších a nejklasičtějších longforem.

AskFor

Od diváků se vyžádá jedno slovo. Hráči z tohoto slova vytváří úvodní nápady inspirace, v nejjednodušším případě tak činí formou asociací.

1.kolo

Následují tři nezávislé scény .

1.skupinováhra

Dále se hraje skupinová hra, nesouvisející s dosavadním obsahem, ovšem budující novou energii a nápady pro hráče. Představit si můžete něco jako Thai Chi nebo zpívanou.

2.kolo

Následují opět tři nezávislé scény, které jsou pokračováním scén z 1. kola. V druhém kole se ovšem scény částečně propojují, inspirují, ovšem spíše na úrovni jemné citace, než fyzického setkávání.

2.skupinová hra

Následuje druhá skupinová hra.

3.kolo

Hrají se konce příběhů započatých původně v nezávislých scénách, ovšem všechny příběhy mohou končit na jednom místě, v jedné scéně, v jednom příběhu.


Del Close a Charna Halpern dotvářeli i tuto longformu v roce 1967 a později dle improvizovaného představení The Committee.