Gibberish: Porovnání verzí

Z ImproWiki
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
imported>VandaGabi
m
 
Řádek 1: Řádek 1:
'''Giberish''' je označení pro vymyšlený jazyk. Setkat se můžeme také s českým označením '''šumlovaná''' nebo také '''svojština'''. Improvizátor vytváří vlastní řeč, hledá pro něj pravidla. Inspirace pro znění jazyka by mělo vycházet z kontextu situace ve kterém se hráč nachází, jako postavu hraje, jaké jsou jeho emoce apod.
+
'''Gibberish''' je označení pro vymyšlený jazyk. Setkat se můžeme také s českým označením '''šumlovaná''' nebo také '''svojština'''. Improvizátor vytváří vlastní řeč, hledá pro něj pravidla. Inspirace pro znění jazyka by mělo vycházet z kontextu situace ve kterém se hráč nachází, jako postavu hraje, jaké jsou jeho emoce apod.
  
 
Hráči předstírájí  znalost neznámého cizího jazyka, někdy [[askfor|zadaného publikem]].
 
Hráči předstírájí  znalost neznámého cizího jazyka, někdy [[askfor|zadaného publikem]].

Aktuální verze z 14. 4. 2022, 21:21

Gibberish je označení pro vymyšlený jazyk. Setkat se můžeme také s českým označením šumlovaná nebo také svojština. Improvizátor vytváří vlastní řeč, hledá pro něj pravidla. Inspirace pro znění jazyka by mělo vycházet z kontextu situace ve kterém se hráč nachází, jako postavu hraje, jaké jsou jeho emoce apod.

Hráči předstírájí znalost neznámého cizího jazyka, někdy zadaného publikem.

Giberish může být vhodný nástroj pro rýmování, kdy hráč není zatěžován významem slov, a umožňuje mu soustředit se na rytmiku a výrazovost projevu.

Viz také