Akce

Čtverec: Porovnání verzí

Z Impro Wiki

m (Sjednocení formátování)
(upřesnění průběhu, vytvoření variant, doplněné video, doplnění kategorie)
Řádka 2: Řádka 2:
 
|hraci=4
 
|hraci=4
 
|tema=4 * prostředí, a 1 téma navíc
 
|tema=4 * prostředí, a 1 téma navíc
|cas=cca 10 minut}}
+
|cas=neomezen}}
  
Ve '''Čtverci''' dva hráči na každé straně čtverce dostanou jedno prostředí, na které pak hrají, když je jejich strana natočená k divákům.
+
Ve '''Čtverci''' dva hráči na každé straně čtverce dostanou jedno prostředí, na které pak hrají, když je jejich strana natočená k divákům.
  
 
==Průběh==
 
==Průběh==
[[MC]] určí pro každou dvojici prostředí, hráči je ještě projistotu unisono zopakují.
+
Připraví se čtyři hráči a na scéně zaujmou postavení tvaru čtverce - dva dopředu, dva dozadu. [[MC]] určí každé dvojici prostředí, které vybere od diváků a hráči si je ještě pro jistotu unisono zopakují. Každý hráč tak hraje ve dvou prostředích. Během improvizace [[MC]] může čtvercem libovolně otáčet po směru či proti směru hodinových ručiček o jedno až tři prostředí. Běžně se při prvním hraní v daném prostředí (strany čtverce) odehraje úvod, v druhém zápletka a v třetím závěr (takže pak má kategorie 4*3 =12 scén), pokud MC neukončí dřív.
Běžně se při prvním hraní dané strany odehraje úvod, v druhém zápletka a v třetím závěr (takže pak má kategorie 4*3 =12 scén), pokud MC neukončí dřív.
+
 
Při "otočení" se přesně přejímají pozice hráčů.
 
Při "otočení" se přesně přejímají pozice hráčů.
Technicky velmi podobná je kategorie [[Poslední věta]], dají se (zejména na [[improshow]]) celkem bezproblémově mixovat.
+
 
 +
== Varianty==
 +
*Technicky podobná je kategorie [[Poslední věta]] a dá se (zejména na [[improshow]]) s touto kategorií celkem bezproblémově kombinovat.
 +
*Hráči přejímají pozice.
  
 
==Běžné chyby==
 
==Běžné chyby==
*Nepřejímání pozice/ nesetrvání ve [[štronzo|štronzu]] pro její předání
 
 
*Shodné charaktery
 
*Shodné charaktery
 +
*Hráči se ztratí v otáčení čtvercem
 +
*Hráč zapomene v jakém prostředí se právě nachází
 +
 +
== Ukázková videa ==
 +
https://www.youtube.com/watch?v=5GxsWko-xvc
  
[[Kategorie:Zápasové kategorie]]
+
[[Kategorie:Zápasové kategorie]][[Kategorie:Kategorie na improshow]]

Verze z 8. 7. 2014, 04:08

Kategorie Čtverec

Počet hráčů 4
Doba trvání neomezen
Téma/Askfor 4 * prostředí, a 1 téma navíc

Ve Čtverci dva hráči na každé straně čtverce dostanou jedno prostředí, na které pak hrají, když je jejich strana natočená k divákům.

Průběh

Připraví se čtyři hráči a na scéně zaujmou postavení tvaru čtverce - dva dopředu, dva dozadu. MC určí každé dvojici prostředí, které vybere od diváků a hráči si je ještě pro jistotu unisono zopakují. Každý hráč tak hraje ve dvou prostředích. Během improvizace MC může čtvercem libovolně otáčet po směru či proti směru hodinových ručiček o jedno až tři prostředí. Běžně se při prvním hraní v daném prostředí (strany čtverce) odehraje úvod, v druhém zápletka a v třetím závěr (takže pak má kategorie 4*3 =12 scén), pokud MC neukončí dřív. Při "otočení" se přesně přejímají pozice hráčů.

Varianty

  • Technicky podobná je kategorie Poslední věta a dá se (zejména na improshow) s touto kategorií celkem bezproblémově kombinovat.
  • Hráči přejímají pozice.

Běžné chyby

  • Shodné charaktery
  • Hráči se ztratí v otáčení čtvercem
  • Hráč zapomene v jakém prostředí se právě nachází

Ukázková videa

https://www.youtube.com/watch?v=5GxsWko-xvc